Náš první den

Karla | 23.05.2012

Včera (úterý 22. května) proběhlo testování první skupiny žáků 5. ročníku na naší škole. Kolega s tím měl spoustu práce, kterou mu samozřejmě nikdo nezaplatí. To ale není tak důležité. Síť kolabovala, spadla, žáci se samozřejmě nesoustředili na úkoly, ale na řešení technických problémů, to je zajímalo daleko víc. Někteří chudáci museli test vyplňovat několikrát, protože se jim v průběhu práce zavřel. Pokud chtěl kolega volat na nějaké centrum, tak se samozřejmě nedovolal, protože linka byla přetížená. Celý systém pak naskočil a nikdo neví jak. Zítra pokračuje další skupina páťáků a příští týden deváťáci. Dovedu si představit, jak asi budou vypadat výsledky takových testů.
Nejlepší (!?) je, že je bude brát ČŠI jako podklad pro posouzení kvality jednotlivých škol. V případě špatného výsledku bude nějakým způsobem pokračovat. Všichni víme, že takový test nevypovídá mnoho o kvalitě školy. Začíná docházet k tomu, že některé kolegyně si shánějí testy, aby na ně připravily své žáky. Takže hurááááááá!
Aspoň že nám pan ministr zastavil nesmyslný systém financování škol podle naplněnosti tříd. Třeba jako menší škola neskončíme.

Přidat nový příspěvek