Diskuse mezi rodiči

Prostor pro anonymní podpůrnou diskusi mezi rodiči

otázka

hanka | 16.05.2013

Jakou máte vlastní zkušenost s testováním? Některé děti ve škole testují i přes písemný nesouhlas rodičů.

každé dítě je originál

Aninka | 20.03.2013

a nelze děti srovnávat, ať už v 1/2 roce, v jednom roce či v 5.třídě. Každé dítě je šikovné na něco jiného, premiant třídy nedokáže kotoul, zpívat apod. Pokud chtějí rodiče dát dítě z 5.tř. na víceleté gymnázium, ať dají, náš syn (nyní 26.let) taky šel, chtěl sám-po dvou letech se vrátil na základku, kde opět samé "1", mladší syn chodil do třídy s rozšířenou výukou matematiky a fyziky a dalo mu to mnohem víc. Nechápu nač děti stresovat nějakým nasmyslným testováním, stačí kolik píšou písemek, desetiminutovek apod. Dcera je nyní v 5.tř. a 100% ji k nesmyslnému testování nepošlu a jakým způsobem to chci udělat? Zcela jednoduše dnes píšou omluvenky rodiče, nemusí lékař a klidně to na tř. schůzkách oznámím předem, že dcera ve škole nebude.

Dite se bude citit osamocene...

dumblob | 20.03.2013

Problem, kdy se dite bude citit vytrzene z kolektivu tim, ze jako jedine (nebo jako jedno z mala) nebude podstupovat toto testovani hodlam resit malou diskuzi pro celou tridu deti ve skole. Domluvim se s reditelkou, ze budu hostem v nektere z vyucovacich hodin tridy, ve ktere mam dite. V teto kratke prednasce/debate pred deckama nekolikrat zminim, ze si o tom rad s jejich rodici popovidam, dale proc zhruba tato iniciativa existuje a proc je dobre a proc spatne deti timto zpusobem testovat.

Mate jeste nejaky jiny nebo doplnujici napad jak tento psychologicky problem vaseho ditete resit?

Re: Dite se bude citit osamocene...

parabola | 20.03.2013

Musím souhlasit, loni jsem získala "pardon" pro integrované dítě, aby nebylo testováno z jazyků. Dopadlo to tak, že samotné dítě testy psát chtělo, šlo navíc o dvojče a sourozenec testy psal, takže určitý pocit vyčleněnosti tam hraje roli. Sama to nechápu, chtěla jsem děťátko ochránit, u testů jsem navíc měla zástupce ČŠI, což byl další stresující faktor - ale s tím jsem počítala, veřejně jsem proti testování protestovala a kromě tisku jsem zřejmě zaujala i kontrolní orgán :-). Nicméně otestováni byli všichni dys- žáci včetně integrovaných, aniž by bylo možné to kdekoliv označit. Výsledky sice byly v lepším průměru, ale stojí to opravdu za to???

Re: Dite se bude citit osamocene...

Jenda | 21.03.2013

Ano, probrat to s více rodiči ve škole i neformálně, alespoň s některými, které znáte, to je velmi podpůrné. Dobré pro pocit dítěte a rodiče je, aby se našli alespoň dvě takto omluvené děti ve škole (ideálně tedy i mnohem více). Možná lepší jako rodič spíše neoslovovat ostatní děti, spíše oslovit ostatní rodiče a třídního učitele s prosbou si o tom stručně promluvit, popovidat si o vašich důvodech osobně na setkání nebo alespoň emailem. S tím, že důležité je předat také informaci ostatním rodičům, že účast není povinná a každý rodiřč má volbu (zatím pro tento rok), rodiče neví, že mohou odmítnout bez sankcí - myslí si, že je to povinné.

Prosíme rodiče dětí v 5.nebo 9.třídě vložte jakýkoli dotaz nebo názor

Jenda | 20.03.2013

Dole je okénko "Přidat nový příspěvek" nebo můžete kliknout na "Odpovědět"

Kdo souhlasí, ať jde pryč?

xxx | 20.03.2013

Znamená to, že když s tím testováním souhlasím, nejsem zde vítán?

Re: Kdo souhlasí, ať jde pryč?

Jenda | 20.03.2013

klidně tu buďte, pokud chcete podpořit dialog, zatím jste tu ovšem sám :-)
Zároveň doporučuji přidat své názory o kousek vedle a to sem - https://stopplosnetestovani.webnode.cz/prostor-pro-diskusi/.
Tento drobný prostor je přípravený zejména pro sdílení těch, kteří mají dítě 5. a 9. třídě, to vy máte?

Re: Re: Kdo souhlasí, ať jde pryč?

parabola | 20.03.2013

S čím souhlasíte? S plošným testováním? Mám uložené loňské testy svých žáků a musím sdělit, nic mi nedaly, přestože jsem poctivě zadávala kódy a prošla každý test z každého předmětu (učila jsem vše včetně AJ). Jakého žáka mám, zjistím už během prvního měsíce výuky, kromě toho dávám dílčí testy a sama mám zájem na zpětné vazbě. Pro koho ty testy tedy byly? Pro rodiče? Ti jsou průběžně infomovaní, písemné práce posílám k jejich kontrole, aby věděli, že si nic "necucám z prstu". Takže komu ty testy slouží? Dětem, které se snažíme vést ke spolupráci a vzájemné pomoci (kooperaci přímo uvádějí kompetence, které jsou součástí ŠVP)? Nebo k tomu ukázat prstem na slabší, méně nadané na určitou výukovou část? Zkuste mi odpovědět, proč testovat a co vám to testování dává? Ráda přijmu i po 35 letech kantořiny jiný, racionální názor. Děkuji.

Vítám vás zde úvodními otázkami a instrukcemi k diskusi

Jenda - moderátor (moje anonymní předzdívka) | 18.03.2013

Hlavní otázkou je, jste rodiče dětí v 5. a 9. třídách, kteří skutečně plánují omluvit své dítě z testování, které začne 13.5. 2013 ? Pokud jste, tak jakou formou to plánujete udělat ? Prosíme podělte se s ostatními rodiči. Nebo napadají vás k tomu nějaké otázky ? Můžete je zde napsat a někdo vám určitě odpoví. Je možné, že pokud jste takový rodič, tak se chcete nejdříve poradit a považujete za vhodnější nesdělovat své jméno a školu, kam vaše dítě chodí, to je v pořádku. Toto anonymní diskusní fórum umožní nám rodičům a podporujícícím expertům více bezpečný dialog.

Přidat nový příspěvek